Cel szkolenia
Celem kursu jest przygotowanie do prawidłowego i bezpiecznego wykonywania czynności na stanowisku rewidenta urządzeń elektrycznych maszyn wyciągowych i sygnalizacji szybowych dla osób wykonujących czynności w podziemnych zakładach górniczych.
Program szkolenia
- Obowiązujące przepisy z zakresu górniczych wyciągów szybowych.
- Budowa i podstawowe zespoły górniczych wyciągów szybowych.
- Zasady postępowania i zakres prac dotyczących prowadzenia rewizji urządzeń wyciągowych, szczególnie w części elektrycznej.
- Zagrożenia związane z eksploatacją górniczych wyciągów szybowych.
Warunki uczestnictwa
Szkolenie jest przewidziane dla osób, które mają:
- minimum 21 lat życia,
- wykształcenie wyższe, średnie lub zawodowe techniczne w zawodzie: automatyk, elektroenergetyk, elektromechanik, elektromonter, elektronik, elektryk, informatyk, mechatronik, teleinformatyk, telemonter,
- możliwość odbycia praktyki w oddziale elektrycznym zajmującym się eksploatacją górniczych wyciągów szybowych w podziemnych zakładach górniczych.
Organizacja zajęć
- Zajęcia realizowane są w dni robocze.
- Kurs trwa 6 dni (48 godz.).
Egzaminy i dokumenty końcowe
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wg obowiązującego wzoru MEN zostaje wydane pod warunkiem pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego oraz dostarczenia przez uczestnika karty szkolenia praktycznego z pozytywną oceną odbytej praktyki.
Korzyści ze szkolenia
Uzyskasz kwalifikacje rewidenta urządzeń elektrycznych maszyn wyciągowych i sygnalizacji szybowych
Na twoje pytania związane z programem kursu w trakcie zajęć odpowiedzą osoby posiadające aktualną wiedzę i długoletnią praktykę zawodową pod ziemią
Zaświadczenie MEN
Kurs dedykowany jest dla osób które ubiegają się o stwierdzenie kwalifikacji na stanowisko urządzeń elektrycznych maszyn wyciągowych i sygnalizacji szybowych dla osób wykonujących czynności w podziemnych zakładach górniczych.
Kurs obejmuje 48 godz. zajęć teoretycznych (4 dni, w tym egzamin końcowy) oraz zajęć praktycznych 16 godz. (2 dni) realizowanych w miejscu pracy uczestnika szkolenia.
Zajęcia teoretyczne oraz egzamin odbywają się w siedzibie MCKK w dni robocze.
Wykładowcami są pracownicy KGHM z długoletnim stażem. Zajęcia odbywają się stacjonarnie lub zdalnie
Potrzebujesz przeszkolić więcej osób? Zobacz naszą ofertę szkoleń dedykowanych
Jeżeli chcesz przeszkolić więcej osób – skontaktuj się z nami: dostosujemy program i organizację szkolenia do Twoich potrzeb.